Studio Filmu Animowanego:

Pracownia Filmu Animowanego Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, jest wiodącym studiem kształcącym w dziedzinie animacji w Polsce.
Realizowany program jest progresywny i ukierunkowany na oryginalność i potencjał artystyczny studentów. Realizowane są projekty autorskie ale uczymy też pracy w zespole. Program obejmuje wszystkie aspekty realizacji filmu, od scenariusza po udźwiękowienie. Studenci nabywają wiedzę na temat realizacji scenariusza, storyboardu, realizacji zdjęć, montażu, dźwięku i muzyki. Kształcimy we wszystkich technikach animacji: manualnych, komputerowych, 2D, 3D oraz animacji przestrzennej i stop motion.
Zajęciom towarzyszą wykłady i warsztaty specjalistyczne z zakresu teorii i historii filmu, dźwięku, muzyki, montażu filmowego oraz zagadnień produkcji filmowej. Ścieżka specjalistyczna pozwala na realizację filmu dyplomowego, który pełni rolę debiutu artystycznego. Współpracujemy z kompozytorami, dźwiękowcami, montażystami, operatorami. Do dyspozycji studentów jest też profesjonalne studio dźwiękowe i studio motion capture.
Studenci i absolwenci odnoszą sukcesy krajowe i międzynarodowe. Z powodzeniem odnajdują się na rynku profesjonalnym. Filmy biorą udział w najważniejszych festiwalach filmowych: Cannes, Berlinie, Annecy, Oberhausen, Hiroshimie, Zagrzebiu oraz są prezentowane w ramach prestiżowych pokazów w galeriach sztuki takich jak Museum of Modern Art w Nowym Jorku czy Centrum Pompidou w Paryżu.

Studio Motion Capture:

Studio Dźwiękowe: