Papa

Streszczenie
Film jest historią autobiograficzną i posiada formę dziennika wspomnień, opowiadających o tym, jaki wpływ miała problematyczna relacja z ojcem na kształtowanie emocjonalnej strony osobowości autorki. Jako motyw do realizacji tego tematu posłużyło poczucie zagubienia własnej wartości z powodu choroby psychicznej papy i długoletnie przekonanie, że o tym nie wolno mówić.

Sięgając do starych filmów i zdjęć archiwalnych, rodzi się uczucie tęsknoty i smutku. Autorka bierze odpowiedzialność za swoje emocję i dochodzi do wniosku, że potrzebuję uwolnić się od wpływu przeszłości, związanej z chorobą Papy i w końcu zbudować swój niezależny autoportret. To daję szansę na odrodzenie i wreszcie zbudowania relacji już dorosłej córki z Papą.
Plakat
Klatki
Metryka
Tytuł filmu: Papa (2020)
Czas trwania: 28:42
Technika realizacyjna: animacja kolażu / stop motion
Reżyseria: Maryia Yakimovich
Muzyka: Michał Papara
Dźwięk: Michał Papara

Producent:
Pracownia Filmu Animowanego w Krakowie, Akademia Sztuk Pieknych im. Jana Matejki
E-mail: animationstudio@asp.krakow.pl
Strona: film.asp.krakow.pl

Biografia
Maryia urodziła się w Mińsku na Białorusi w 1993 roku i od najmłodszych lat wykazuje zainteresowanie i stosunek do świata sztuki. Po studiach w liceum artystycznym w Mińsku przenosi się do Krakowa, gdzie przez rok studiuje na wydziale Malarstwa na Uniwersytecie Andrzeja Frycza Modrzewskiego, a następnie rozpoczyna studia na wydziale Grafiki Akademii Sztuk Pięknych im. Jana Matejki. W ciągu tych lat brała udział w wystawach i podróżowała jako artystka uliczna, tworząc dzieła akwarelowe, graficzne, które zostały sprzedane klientom na całym świecie.

Obejrzyj Film
Papa - Maryia Yakimovich